Kaçak iddaa oynamak aslında hem kazançlı hem de oldukça riskli bir işlemdir. Çünkü kaçak iddaa bilinçli ve sistemli oynanırsa düzenli para kazanabileceğiniz bir yolken, bilinçsiz ve yüksek risk alarak yapılacak iddaa kuponlarında büyük kayıplar yaşamanız büyük olasılıktır. Bu nedenle kaçak iddaa oynamanın püf noktaları hakkında geniş bir bilgiye sahip olmanız gerekmektedir. İşte bizde sizlere kaçak iddaa oynarken dikkat etmeniz gereken püf noktalardan bahsedeceğiz.

En iyi kaçak iddaa siteleri

Kaçak İddaa Oynamanın Püf Noktaları

Kaçak iddaa oynarken koyduğunuz belli kurallara riayet etmeniz halinde hem iddaa oynarken daha fazla eğlenirsiniz hem de hazırladığınız kuponlardan daha fazla para kazanabilirsiniz. Tabii risk alınmadan iddaa da yüksek kazançlar elde edilmez ama düşük kazançlarla başlayıp kendinizi geliştirmeniz halinde zaten bütçenizi artırarak risk almadan yüksek tutarda paralar kazanabilirsiniz. Peki, kaçak iddaa oynarken dikkat edilmesi gereken kurallar nelerdir? Gelin isterseniz tek tek bu kurallara göz atalım.

Az Maç Garanti Kazanç

Bir iddaa kuponunda ne kadar fazla maçın olduğu önemli değildir. Önemli olan o kupondaki tüm tahminlerin tutmasıdır. Bu nedenle çok fazla maça iddaa oynayıp yüksek risk almak yerine daha az maç ile daha garanti kuponlar yapmak akıllıca olacaktır.

Tek Bir Lige Odaklanın

Kaçak iddaa oynarken eğer kazancınızı garantilemek için mutlaka tek bir ligin maçlarına konsantre olun. Bu sayede hem maçları daha sıkı takip edebilirsiniz hem de gelecek haftalar için daha tutarlı tahminlerde bulunursunuz. Ayrıca bilmediğiniz liglerden mutlaka uzak durun. Örneğin uzak doğu ligleri veya Amerikan ligleri genellikle takip edilmeyen ve sürpriz sonlu maçların olduğu liglerdir.

Farklı İddaa Seçeneklerini Kullanın

İddaa kuponu hazırlarken sadece maç sonucu oranlarına bakmayın. Toplam gol sayısı veya kesin gol var gibi alternatifleri de değerlendirin. Bunun içinde takımların geçmiş maçlarına göz atarak ortalama gol sayılarına ve hangi dakikalarda daha çok gol attıklarına bakın.

Hazırlık Maçlarına Dikkat Edin

Takımlar hazırlık maçlarına genellikle kondisyon olarak ya tam hazır çıkmazlar ya da yedek kadro ağırlıklı çıkarlar. Bu nedenle hazırlık maçlarında sürpriz sonuçların çıkması büyük olasılıktır. Ayrıca kaçak iddaa kuponu nasıl oluşturulur öğrenmeden de iddaa oynamaya başlamayın.

Son Hafta Maçlarına Bakın

Takımların performansını görmek için mutlaka en az son iki hafta maçlarına bakın. Takım kaç gol atmış, ilk yarı nasıl sonuçlanmış veya öne geçtiği ya da geriye düştüğü maçları çevirmiş mi gibi hususlar yapacağınız kuponlarda size ışık tutacaktır.

Desteklediğiniz Takımın Maçlarına Duygusal Yaklaşmayın

Pek çok iddaa tutkunu her kupona desteklediği takımın maçını yazmaktan geri durmaz. Öyle ki genellikle desteklenen takımların maçlarına da galibiyet bahsi yapılmaktadır. Aslında bu durum oldukça yanlıştır. Herkes kendi tuttuğu takımın kazanmasını ister ama ortada kötü bir performans veya kötü idare edilen bir kadro varsa iddaa kuponunuzun yatmasına sebep olabilirsiniz. Bu nedenle eğer kendi takımınıza karşı aşırı duygusal davranıyorsanız o takımın iddaalarından uzak durun.

Bütçenizi Doğru Kullanan

Kaçak iddaa yaparken mutlaka paranızı birkaç parçaya bölün. Bu sayede hem tüm paranızı riske atmamış olursunuz hem de iddaalarda kayıp yaşadığınızda telafi etme şansınız olacaktır. Bu nedenle bütçenizi en az 4 veya 5 parçaya bölmek yeterli olacaktır. Tabii kaybederken de kazanırken de durmasını bilmek oldukça önemlidir. Çünkü kaybederken kayıplarınızı telafi etmek için daha fazla para kaybedebilir, kazanırken de daha fazla kazanmak için eldeki tüm parayı kaybedebilirsiniz.